CHRZEST POLSKI W OCZACH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOŹMINKU

14, 15 i 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu będą miały miejsce główne wydarzenia jubileuszowe związane z 1050. rocznicą Chrztu Polski. Również w naszej szkole przypominamy fakty historyczne związane z tym ważnym wydarzeniem. Nauczyciele przeprowadzają wśród uczniów pogadanki, prezentują filmy tematycznie związane z jubileuszem i chrztem (m.in. „Narodzeni dla Nieba”).

aaZaplanowane są wycieczki do kościoła parafialnego w celu poznania jego historii oraz zagadnień związanych z celebracją chrztu. W szkole odbyły się konkursy związane z jubileuszem. Uczniowie, którzy wzięli udział w sześciu konkursach przygotowali 143 prace.

yy

Zadaniem dzieci było przygotowanie ilustracji przedstawiającej chrzest Polski widziany ich oczyma, wykonanie portretu Mieszka I oraz monety związanej z rocznicą chrztu.

xx

zz

Uczniowie rozwiązali test, przygotowali prezentacje multimedialne, krzyżówki i zagadki dotyczące tego ważnego w naszej historii wydarzenia. Podejmowane działania mają na celu rozbudzenie i rozwijanie uczuć patriotycznych wśród uczniów.

autor:
Grażyna Siewieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *