MAJA KASPRZAK NAJLEPSZĄ WOKALISTKĄ FESTIWALU.

16 kwietnia 2016 roku w szkole podstawowej nr.1 w Kaliszu odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej pt. „Zielono nam…”. przeznaczony dla dzieci z klas I – III ze szkół podstawowych powiatu kaliskiego. W tym roku odbyła się już XIV edycja tego festiwalu.

m1v2wr

Honorowym patronatem festiwal objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.
Organizatorami konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Instytut Politechniczny
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu – kierunek Inżyniera Środowiska. Dzieci zaprezentowały bardzo szeroki repertuar muzyczny o tematyce ekologicznej. W tym roku zapierały dech w piersiach niesamowite głosy, ale też stroje wykonawców, które były starannie dopasowane do treści i nastroju wykonywanego utworu.

Celem festiwalu było: pobudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowań muzycznych, propagowanie utworów o treści ekologicznej i przyrodniczej, umiejętne zaprezentowanie się na scenie, wyrażanie muzyki ruchem oraz stosowanie różnych środków wyrazu muzycznego, integracja międzyszkolna uczniów i nauczycieli, dowartościowanie zdolności uczniów.

Jury w składzie: dr Beata Szymańska, Maria Chojnacka oraz Jadwiga Wielechowska główną nagrodę , którą był rower w kolorze biało- turkusowym, przyznało uczennicy klasy IIIa szkoły w Koźminku -Mai Kasprzak. Młodą wokalistkę do występu przygotowała pani Małgorzata Nawrocka.

autor:
Małgorzata Nawrocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *