MŁODZI WOKALIŚCI Z KOŹMINKA ŚPIEWAJĄ NAJPIĘKNIEJ W POWIECIE KALISKIM.

3 kwietnia 22 finalistów z powiatu kaliskiego wyłonionych spośród ponad stu wokalistów w dwudniowych przesłuchaniach w marcu br., wystąpiło w niedzielę na scenie Muzeum Historii w Opatówku przed licznie zgromadzoną publicznością i gośćmi.

IMG_5656

W jury festiwalu zasiedli wykładowcy Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM w Kaliszu: Eryk Szolc, Adam Michalak i ks. Jacek Paczkowski. Jury podkreśliło, że poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki.

Po długich obradach wyłoniono zwycięzców. Zarówno na poziomie klas I-III jak i IV-VI okazali się nimi uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźminku: Maja Kasprzak z klasy IIIa i Kacper Wojcieszak z klasy VIa. Dodać należy, że drugie miejsce zajęła Natalia Szkudlarek również z Koźminka.

IMG_5574

IMG_5554

Nie jest to pierwsze takie spektakularne zwycięstwo. Dwa lata temu na tym samym festiwalu pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych z zakresu szkoły podstawowej również zajęli uczniowie tej szkoły.

Młodych wokalistów do występów przygotowuje pani Małgorzata Nawrocka.

Laureaci festiwalu otrzymali talony do księgarni ufundowane przez Firmę ASO oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej. Na finalistów czekała też kolacja w rodzinnym gronie ufundowana przez Pałac Tłokinia oraz nagrody przyznane przez organizatorów: GOK w Opatówku, GOK w Szczytnikach oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Dla najmłodszych prezenty ufundowała członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

autor:
Małgorzata Nawrocka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *