XIV Festiwal Teatrów Szkolnych w Szkole Podstawowej w Koźminku

Już po raz kolejny 12 maja 2016r. zaprosiliśmy uczniów z okolicznych szkół do wzięcia udziału w XIV Festiwalu Teatrów Szkolnych. Głównym celem tej imprezy była prezentacja szkolnych grup teatralnych w środowisku gminnym i powiatowym. Uczniowie zaprezentowali się w różnych formach – adaptacji prozy, teatr ruchu i muzyki. Jednocześnie mogli wykazać się swoimi możliwościami i umiejętnościami aktorskimi oraz łatwością współdziałania w grupie.

1-16

W tym roku patronat nad festiwalem objęli: Wójt Gminy Koźminek – Andrzej Miklas, prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej – Grzegorz Poniatowski oraz Stowarzyszenie ,,LGD7 – Kraina Nocy i Dni”.

2-16

W XIV Festiwalu wzięło udział 5 zespołów – łącznie 60 uczniów. Oprócz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Koźminka wystąpili także aktorzy z Moskurni, Nowego Nakwasina oraz Żelazkowa.

3-16

Młodych aktorów oceniało niezależne jury w składzie: pani Marianna Kurek – kierownik Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Gminnych Jednostek Oświatowych, pani Paulina Kleczewska – inspektor do spraw kultury Urzędu Gminy w Koźminku, pani Monika Jaśkiewicz – przedstawiciel Stowarzyszenia „LGD-9-Kraina Nocy i Dni”, pan Maciej Grabarczyk – przedstawiciel Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce – zespół KAMELEON ze Szkoły Podstawowej w Żelazkowie

II miejsce – zespół BAJASy ze Szkoły Podstawowej w Koźminku oraz MASKA ze Szkoły

Podstawowej w Moskurni

III miejsce – zespół MASKA 1 z Moskurni

IV miejsce – zespół CZARODZIEJE 1 z Nowego Nakwasina

Nagrody indywidualne otrzymali uczniowie prezentujący wyjątkowe zdolności aktorskie. Byli to: Adrianna Błaszczyk z Koźminka, Mikołaj Domagała z Moskurni, Amelia Zawadzka oraz Julia Lingowska z Żelazkowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszych sponsorów oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Przygotowaniem festiwalu zajęły się panie Mariola Dorota Józefiak, Grażyna Siewieja, Bożena Ukleja i Mirosława Broniecka – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Podsumowując XIV Festiwal Teatrów Szkolnych pani dyrektor i organizatorki festiwalu podziękowały  dzieciom oraz opiekunom za ich pracę włożoną w przygotowanie inscenizacji i zaprosiły do udziału w XV Festiwalu w maju przyszłego roku.

M.Józefiak
G.Siewieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *